so

خانواده ” دامیانی” تبلور یک اشتیاق ایتالیایی

برند جواهرات دامیانی  Damiani

گروه دامیانی یک شرکت فعال در زمینه تولید کالاهای لوکس ایتالیایی می‌باشد که دفتر مرکزی آن در قلب منطقه طلایی ایتالیا، شهر والنتزا قرار دارد و فعالیت خود را از سال 1924 با طراحی، تولید و توزیع جواهرات دست‌ساز، ساعت و اقلام لوکس آغاز کرده است. این شرکت دارای شش برند ایتالیایی Damiani , Salvini , Bliss ,Calderani ,Rocca 1794 وVenini می‌باشد.

انریکو گراسی دامیانی Grassi Damiani Enrico   خالق برند دامیانی به لطف توانایی موروثی خود در طلاسازی و زرگری در مدت کوتاهی توانست خانواده‌های بزرگ و اشراف‌زاده را مجذوب شاهکارها و جواهرات منحصربه فرد خود کند. دامیانی یکی از معدود شرکت‌های طلاسازی در ایتالیا می‌باشد که برخلاف سایر برندها که به خرده فروشی مشغول بودند، از همان ابتدا به طراحی و تولید جواهرات نفیس پرداخته است.

فرزند انریکو،  دامیانو گراسی دامیانی Damiano Grassi Damiani  نیز با پیروی از پدر خود روند توسعه صنعتی و تجاری این برند را ادامه داد. جواهرات دامیانی به لطف ایده تضمین قیمت برای مشتریان و همچنین ایجاد کاتالوگ برای تمامی مجموعه‌ها که در دهه 60 میلادی خلاقانه و انقلابی محسوب می‌شد، توانست به شهرت بیشتری دست پیدا کند.

دامیانی در پایان دهه‌های 80 و 90 میلادی توانست با همکاری ستاره‌های سینما در کمپین‌های تبلیغاتی، روز به روز بر شهرت خود بیفزاید. استفاده از گواهینامه جواهرات، از دیگر نوآوری‌های این کمپانی در آن سال‌ها بود. دامیانی در سال 1986 برند جدید Salvini  را به گروه جواهرات خود افزود.

در اوایل دهه 1990 نسل سوم خانواده دامیانی به این شرکت پیوستند:

  • سیلویا گراسی دامیانی Silvia Grassi Damiani، متولد 1966 بعنوان کارشناس خرید الماس و همچنین روابط عمومی
  • جورجو Giorgio، متولد 1971 فعال در زمینه صادرات
  • گوئیدو Guido، متولد 1968 بعنوان مدیرفروش ایتالیا

در سال 1996 دامیانو گراسی دامیانی بر اثر یک سانحه تصادف از دنیا رفت و مدیریت شرکت به همسر و سه فرزند او سپرده شد. در حال حاضر همسر او گابریلا Gabriella مدیرعامل افتخاری، گوئیدو رییس هیئت مدیره، سیلویا معاون مدیرعامل و روابط عمومی و جورجو مدیر اجرایی می‌باشند. در اواخر دهه 90 میلادی گروه دامیانی اولین شعبات خود را در راستای نظارت بیشتر بر بازارهای خارجی افتتاح نمود و از یک کسب و کار خانوادگی به یک هلدینگ بزرگ تبدیل و در سال 2000 میلادی مبادرت به افتتاح برند Bliss  کردند و به دنبال آن در سال 2006 برند تاریخی میلان Calderoni  که در زمینه جواهرات گرانبها فعال می‌باشد، توسط گروه دامیانی خریداری شد.

عضویت در بورس اوراق بهادار میلاندر سال 2007 میلادی نیز سبب گردید گروه دامیانی به یکی از گروه‌های جواهرات برتر در دنیا تبدیل شود.

خرید گروه زنجیره‌ای جواهرات و ساعت‌های گران‌قیمت Rocca  از جمله مواردی بود که موجب گسترش گروه دامیانی شد.

در سال 1921 معروف‌ترین و اصیل‌ترین کارخانه شیشه‌سازی به نام Venini  در ونیز تاسیس شد که در سال 2016 توسط گروه دامیانی در پی یک پروژه متنوع سازی خریداری شد.

در حال حاضر تعداد بوتیک‌های تحت مدیریت گروه دامیانی در سراسر جهان در حال افزایش است و این گروه دارای بیش از 600 کارمند می‌باشد و همچنان گسترش بین‌المللی گروه دامیانی ادامه دارد.

مجموعه جواهرات برتر Damiani
جواهرات دامیانی دارای چند کلکسیون خاص با محبوبیت و شهرت جهانی به شرح زیر می‌باشند:


• کلکسیون Absolute
جواهرات مجموعه Absolute توسط ماهرترین طلاسازان والنتزا طراحی و ساخته‌شده است. گنجینه‌ای با زیبایی نادر که با خلاقیت خود سعی دارد جوهره زنانگی را به نمایش گذاشته و به وسیله الماس‌ها و جواهرات رنگی تراشیده شده اشکال شگفت‌انگیزی از جواهرات را ارائه نماید.

حلقه

حلقه‌های مجموعه Absolute به‌واسطه تراش بی‌نقص سنگ‌های قیمتی شاهکارهای بی‌نظیر جواهرات هستند.

گوشواره

گوشواره‌های مجموعه Absolute آثار هنری کوچکی هستند که به‌واسطه ترکیب سنگ‌های رنگی و الماس جلوه بسیاری دارند.


• کلکسیون MARGHERITA
این مجموعه از جواهرات دامیانی الهام گرفته از ملکه MARGHERITA همسر شاه اومبرتو اول می‌باشد. ملکه اولین شخصی بود که بنیان‌گذار دامیانی جواهراتی را به او تقدیم کرد. MARGHERITA مجموعه‌ای کلاسیک و در عین حال مدرن است که دارای طراحی‌های ظریف و آینده‌نگر می باشد.

گردنبند

گردنبندی با گل‌هایی از جنس طلای سفید و مزین به 2788 برلیان95/34 قیراطی می‌باشد.

گوشواره

این گوشواره از جنس طلای سفید بوده و مزین به 658 الماس تراش خورده 81/4 قیراطی می‌باشد.


• کلکسیون MIMOSA
این مجموعه از گلی به نام MIMOSA که در ایتالیا نماد زنانگی است و در روز زن به زنان هدیه می‌شود الهام گرفته شده است. در طراحی این مجموعه از جواهراتی شیک و اصیل که ذات زنان را تجلیل می‌کند استفاده شده است.

حلقه

هر حلقه در این مجموعه یک اثر هنری کوچک است. که با ظرافت و استفاده از سنگ‌های کمیاب و گرانبها، همچون یاقوت کبود، زمرد، عقیق، مرجان صورتی و یاقوت سرخ ساخته شده است.

گردنبند

در مجموعه MIMOSA طراحی‌های متفاوتی برای گردنبند وجود دارد که در آن‌ها جنبه‌های گوناگونی از ویژگی‌های زنان برجسته شده است.


• کلکسیون EMOZIONI
جواهرسازان ماهر این کلکسیون با به کار بردن تکنیک‌های متفاوت، جواهراتی را طراحی کرده‌اند که هر انسان صاحب شور و شوق را به هیجان می‌آورد.

حلقه

انگشتری از جنس طلای سفید به همراه برلیان تراش خورده 13/3 قیراطی و الماس تراش مارکیزی 27/7 قیراطی و آکوامارین 49/26 قیراطی

دستبند

هر جواهر در این مجموعه یک اثر هنری کوچک است. دستبندی از جنس طلای سفید و برلیان 10/5 قیراطی به همراه الماس تراش مارکیزی 32/8 قیراطی

گردنبند

مجموعه EMOZIONI شامل دو گردنبند با طراحی متفاوت می‌باشد:
1. گردنبندی با طلای سفید به همراه 81/7 قیراطی و برلیان با تراش مارکیزی 32/18 قیراطی
2. گردنبندی از جنس طلای سفید با الماس تراش خورده 3/2 قیراطی، مارکیز 8/4 قیراطی و آکوامارین 8/23 قیراطی

گوشواره

جواهرسازان چیره‌دست دامیانی به طرز تحسین‌برانگیزی الماس را به سبک مارکیز تراش می‌دهند تا شاهکارهای نفیسی مانند این گوشواره از کلکسیون EMOZIONI را خلق کنند. گوشواره‌ای از جنس طلای سفید به همراه الماس تراش مارکیز 36/1 و 11/3 قیراطی و آکوا مارین 15/14 قیراطی


• کلکسیون EDEN
این مجموعه شاهکار اصیل هنر زرگری و اشکال به کار رفته در طراحی جواهرات این مجموعه الهام گرفته شده از مار می‌باشد، که با مارپیچ سحرآمیز خود و درخشش جواهراتش به دور اشیا می‌پیچد.

دستبند

جواهری که ترکیب کاملی بین هنر و صنعت می‌باشد. تشکیل شده از کویل های الماس 4/18 قیراطی

گردنبند

مارپیچ سینوسی یک مار از جنس طلای سفید و 260 الماس 64/4 قیراطی

  • کلکسیون Animalia

از طریق این مجموعه دامیانی وارد یک باغ وحش شیک و لوکس می‌شوید که در آن سنجاقک‌ها، ماهی‌ها، عنکبوت‌ها و پروانه‌ها وجود دارند. محصولات پایه  که باعث جلوه بیشتر در این مجموعه دامیانی شده‌اند عبارتند از چرم، طلا و الماس‌های رنگی. اشکال حیوانات، مزین به جواهرات که در مجموعه Animalia  بسیار استفاده‌شده را می‌توان از پایه دستبند و یا انگشتر جدا کرده و به‌عنوان آویز و یا سنجاق سینه استفاده کرد.

حلقه‌های عنکبوتی

عنکبوت حشره‌ای است که به علت ساختار فیزیکی بدنش همواره قهرمان داستان‌ها و افسانه‌ها، را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در مجموعه Animalia یک حلقه انگشتر فوق‌العاده از جنس طلای سفید که در آن 354 الماس تراش خورده به کار رفته وجود دارد. طراحی این عنکبوت به صورتی انجام شده است که با حرکات انگشتان دست، پاهای عنکبوت حرکات جزئی داشته باشند.


دستبند

در این مجموعه دستبندهایی از جنس چرم در رنگ‌ها متفاوت و با طرح سمندر و سنجاقک طراحی‌شده است. در طراحی این دستبند از طلای سفید، الماس قهوه‌ای، الماس فانتزی، آکوامارین و یاقوت کبود استفاده شده است.
حلقه‌های پروانه‌ای: این حلقه‌ها از جنس طلای سفید می‌باشند و در طراحی آن‌ها الماس سیاه و یاقوت کبود به کار رفته است.

جوایز بین‌المللی دامیانی
استفاده از جواهرات باکیفیت، مهارت و ظرافت زیاد جواهرسازان گروه دامیانی سبب دریافت جوایز متعدد معتبر ایتالیایی و بین‌المللی شده است و رکورد بی‌نظیر 18 جایزه بین‌المللی الماس Diamonds International Award که جایزه معتبر جهانی و اسکار جواهرات محسوب می‌شود را به خود اختصاص داده است. از جمله جواهراتی که برنده جایزه بین‌المللی الماس شده‌اند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

SQUALO 1976: طرح SQUALO اولین جواهر دامیانی است که در سال 1976 برنده جایزه بین‌المللی الماس شد. این طراحی توسط گابریلا دامیانی انجام شده است. جواهری با ارزش غیر قابل تخمین که از پلاتین و طلای زرد ساخته شده و پوشیده از الماس‌های سفید و جونکیل های کاملا خالص 19 و 41 قیراطی می‌باشد.

SPAZIALE 1988: این گردنبند مجلل به علت نمایش کنتراست موجود بین جواهرات و خطوط بین آن‌ها بسیار چشمگیر و متمایز می‌باشد. جنس نوارهای این گردنبند و از طلای زرد و پلاتین بوده و سطح آن پوشیده از 646 الماس تراش برلیانت و 476 الماس تراش باگت 6/106 قیراطی می‌باشد.

ONDA MARINE 1988: اوندا مارینا دستبندی از موج‌های درخشان الماس می‌باشد، دستبندی پوشیده از 642 الماس تراش باگت 25/30 قیراطی

CARESSE 1992: انگشتری از جنس پلاتین و طلای زرد که به‌وسیله الماس‌های تراش باگت پوشیده شده است. در میانه این انگشتر الماس مثلثی شکل 7/0 قیراطی قرارگرفته است.

NIGHT AND DAY 1994: یک مچ بند طلای زرد به وزن 7/413 گرم می‌باشد که یک میناکاری با طراحی پیچیده و آبی رنگ را برروی خود جای داده است. بر روی این مچ بند گرانبها ستارگان برجسته از جنس طلای زرد و الماس‌های سفید می‌درخشند. 659 الماس به وزن 92/20 قیراط بر روی این مچ بند زیبا قرار دارد.

SAHARA 1996: الهام گرفته از تپه‌های شنی مواج و نوری که از سراب می‌تابد است. از 288 گرم طلا و 1865 الماس تشکیل شده است. طراحی خلاقانه و کیفیت الماس‌ها ویژگی‌هایی است که SAHARA را به یک دستبند بی‌نظیر تبدیل کرده است.


BLUE MOON 1996: سیلویا دامیانی با الهام از ماه گوشواره‌های BLUE MOON را طراحی کرده است. بر روی این گوشواره زیبا از جنس طلای سفید الماس‌های 19 و 13 قیراطی قرار گرفته است.

برچسب ها: بدون برچسب
بوسیله دکمه بالا می‌توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید
0

دیدگاه ها بسته شده اند.