اتحاد ملتها

اتحاد ملت‌ها در اکسپو

اگر سفر بهترین معلم زندگی است، سفر به اکسپو 2020 دبی مکان مناسبی برای کسب دانش است. تصور کنید دنیا را می­توانید در یک مکان کاوش کنید و تجربه‌های جدیدی را از ملت‌های گوناگون کسب نمایید.

اکسپو 2020 دبی پذیرای 192 کشور است. هرگز در تاریخ این همه ملت در یک نمایشگاه جهانی گرد هم نیامده­اند. تجربه‌ای است بی نظیر و جشنی برای  همه ملت­ها و فرصتی  است که همه ما تا امروز بتوانیم دور یکدیگر جمع شویم تا جهان فردا را از نو تصور کنیم.

اکسپو جهانی چیست؟

اکسپو جهانی یکی از قدیمی­ترین و بزرگترین رویدادهای بین­المللی است که هر پنج سال یکبار برگزار می­شود و شش ماه به طول می­انجامد.

اکسپو­های جهانی از نظر اندازه، مقیاس، مدت زمان و تعداد بازدیدکنندگان در میان رویدادهای بین المللی بی­رقیب هستند. آنها بسترهای بزرگی برای آموزش و پیشرفت هستند که به عنوان پل ارتباطی میان دولت­ها، سازمان­های بین المللی و شهروندان عمل می‌کنند.

جشنواره­ای برای همگان است که در آن همه این امکان را دارند از طریق به اشتراک گذاشتن ایده­ها و همکاری با یکدیگر بیاموزند، نوآوری کرده و پیشرفت ایجاد کنند و لذت ببرند. هر نمایشگاه حول موضوعی خاص می­چرخد تا تأثیری ماندگار بر مسیر پیشرفت بشر بگذارد. موضوع اکسپو 2020 دبی “ارتباط ذهن­ها، ایجاد آینده” است.

اولین نمایشگاه جهانی، نمایشگاه بزرگ لندن در سال 1851 بود.

ساختمان‌ها و محصولاتی که برای اولین بار در نمایشگاه‌های جهانی نشان داده شدند عبارتند از برج ایفل، سوزن فضایی سیاتل، ماشین تحریر، تلویزیون و حتی سس گوجه فرنگی ‌هاینز.

دفتر بین المللی نمایشگاهها (BIE) که در سال 1928 تأسیس شد، سازمان بین دولتی است که نمایشگاه­های جهانی را تنظیم و نظارت کرده و ارزش‌های اصلی آموزش، نوآوری و همکاری را از طرف 170 کشور عضو خود حفظ می‌کند.

اکسپو2020

 اکسپو 2020 دبی  نکات درخشان

 اکسپو 2020 دبی تجربه‌ای است که یک بار در زندگی اتفاق می افتد و این بار کشور امارات درهای خود را به روی جهان در 20 اکتبر 2020 باز کرد. مردم سراسر جهان دعوت شدند تا یک نمایشگاه جهانی را تجربه کنند و در جشن شش ماهه جهانی خلاقیت، نوآوری، انسانیت و فرهنگ‌های جهانی شرکت کنند. اکسپو بمنظور ایجاد و تجدید ارتباطاتی خواهد بود که تا سال 2020 و پس از آن تقویت و تعمیق خواهد شد. زمانی برای شگفت زده شدن از برنامه رویدادهای دیدنی و همچنین موقعیتی مناسب جهت انجام تجارت خواهد بود.

 اکسپو 2020 دبی اولین نمایشگاه جهانی است که در منطقه خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا (MEASA) برگزار می شود و اولین نمایشگاهی است که توسط یک کشور عرب زبان میزبانی می­گردد.

 موضوع اکسپو 2020 دبی، “ارتباط ذهن ها، ایجاد آینده”، این باور است که نوآوری و پیشرفت نتیجه جمع شدن افراد و ایده ها به روش‌های جدید و منحصر به فرد است.

 در 27 نوامبر 2013، امارات متحده عربی به عنوان کشور میزبان نمایشگاه جهانی 2020 در صد و پنجاه و چهارمین مجمع عمومی دفتر بین المللی نمایشگاه ها (BIE) انتخاب شد.

 در مارس 2016، اکسپو 2020 دبی لوگوی جدید خود را که از حلقه­ای که در سایت باستانی ساروق الحدید پیدا شده، الهام گرفته بود، نمایش گذاشت. امارات متحده عربی تمدن‌های باستانی را به هم وصل کرده و همچنان مرکزی است که جهان را به هم متصل می­کند.

 اکسپو 2020 دبی مصادف با پنجاهمین سالگرد تاسیس امارات در سال 2021 است که نقطه عطف مهمی برای امارات محسوب می‌شود.

 طی 50 سال گذشته، امارات متحده عربی جهان را با رشد سریع و دستاوردهای شگفت انگیز خود تحت تأثیر قرار داده است. اکسپو 2020 دبی می‌خواهد به مردم انگیزه دهد تا این روحیه نوآورانه را حداقل تا 50 سال دیگر پیش ببرند.

 اکسپو 2020 دبی فرصتی برای بزرگ‌ترین ذهن‌های جهان خواهد بود تا برای حل برخی از بزرگترین چالش‌های پیش روی جمعی گرد هم آیند.

 این تعداد از سراسر جهان گرد هم خواهند آمد و انتظار می‌رود 70 درصد از آنها بازدیدکنندگان بین­المللی باشند که بالاترین درصد در تاریخ برگزاری نمایشگاهها است و 30،000 داوطلب مقیم امارات پذیرایی و همکاری با بازدیدکنندگان خواهند پرداخت.

برنامه اکسپو

 جهان امروز، جهان ارتباطات بین فردی و تمدن است و فرصتی طلایی را برای تفکر مشترک، توسعه جمعی و تجارت سودمند فراهم نموده است. دلیل انتخاب موضوع اکسپو، بر پایه این اعتقاد است نوآوری و بشریت را افراد توانمندی ایجاد می­کنند که هرگز فرصت ارائه ایده­های منحصر به فرد و جدید را نداشته و با حضور در اکسپو، این فرصت را می­یابند تا نظرات و ایده­های خود را به اشتراک بگذارند.

 کشورها و سازمان‌هایی که در نمایشگاه شرکت خواهند کرد و میلیون‌ها نفری که از اکسپو بازدید می‌کنند، قدرت ارتباطات را در حوزه‌های فرصت، پویایی و پایداری کشف خواهند کرد، سه موضوع فرعی که در شکل‌دهی به جهان دارای نقش اساسی می‌باشند.

 فرصت (Opportunity): ارائه ظرفیت‌های افراد و جوامع برای شکل دادن به آینده

 پویایی (Mobility): ایجاد حرکت هوشمندانه‌تر و سازنده‌تر افراد، کالاها و ایدهها، به صورت فیزیکی و مجازی

 پایداری (Sustainability): حفظ احترام تعامل با یکدیگر و تعادل با جهانی که در آن زندگی می‌کنیم تا آینده‌ای پایدار برای همه تضمین شود.

اهداف اکسپو 2020 چیست؟

 اکسپو 2020 نمایشی از خلاقیت، نوآوری، انسانیت و فرهنگ‌های جهانی خواهد بود. مردم سراسر جهان دعوت شدند تا به اکسپو بپیوندند و این نمایشگاه جهانی را تجربه کنند. زمانی شگفت انگیز از برنامه‌ها، رویدادهای دیدنی و انجام تجارت است.

 اکسپو از طریق فعالیت‌هایی همچون مشارکت جوانان در کسب‌ و کار، رشد اقتصادی، فرهنگی و علمی را ترغیب می‌کند و پتانسیل یکی از جوان‌ترین و سریع‌ترین جمعیت در حال رشد جهان را ایجاد می‌کند.

 اکسپو 2020 دبی متعهد به ساختن میراثی است که پایدار و بادوام بوده و معیاری برای نمایشگاه‌های جهانی آینده باشد.

سایت اکسپو 2020

 محل اکسپو در منطقه جنوبی دبی، نزدیک به فرودگاه بین المللی آل مکتوم واقع شده و به راحتی از فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه بین المللی ابوظبی و ترمینال‌های کروز دبی و ابوظبی قابل دسترسی است.

 در گذشته، دبی را الوصل یا “ارتباط” می نامیدند، زیرا مردم را از سراسر منطقه به هم متصل می­کرد. در سایت اکسپو، بازدیدکنندگان در محلی به نام “الوصل پلازا گرد هم می‌آیند تا از جشن­ها و رویدادهای فرهنگی 192 کشور لذت ببرند.

 مساحت سایت اکسپو 4.38 کیلومتر مربع است که در حدود 2 کیلومتر مربع آن منطقه محصور اکسپو را تشکیل می‌دهد، در حالی که 2.4 کیلومتر مربع باقیمانده دارای امکانات و تسهیلات پشتیبانی از جمله دهکده اکسپو 2020 برای اسکان شرکت‌کنندگان و کارکنان، انبارداری، تدارکات، حمل و نقل، هتل ها، خرده فروشی و یک پارک عمومی می‌باشد.

 منطقه اکسپو شامل طیف گسترده‌ای از غذاها و رستوران‌های خرده فروشی می باشد و بازدیدکنندگان می‌توانند غذاهای سراسر جهان را مزه کرده و فرصت منحصر به فرد را  تجربه نمایند.

 سایت اکسپو همچنین شامل پذیرایی مهمانان و همچنین فرصت‌های پذیرایی ویژه و مدرن‌ترین فضاهای کنفرانس و جلسات و مناطق سرگرمی است که برای اجاره خصوصی در دسترس خواهد بود.

 توسعه سایت در سایت فیزیکی اکسپو 2020 دبی در مارس 2016 آغاز شد.

فراگیری و مشارکت

تعامل بین المللی

 در طی شش ماه زمان برگزاری نمایشگاه، بیش از 200 شرکت کننده، از جمله 192 کشور و میلیون ها بازدیدکننده، گرد هم خواهند آمد تا نمایشگاه اکسپو 2020 دبی را جشن بگیرند.

 یکی از اهداف اکسپو 2020 دبی این است که پایه­های اقتصاد و فرهنگ خاورمیانه را مجددا تقویت کند و به جهان فرصتی دیگر و توانمندی مقابله با چالش­های جدید را ارائه نماید.

اثر اقتصادی

 اکسپو 2020 با افزایش گردشگری، توسعه کسب و کارهای نوآورانه و کمک به شهرت این کشور در عرصه‌های بین­المللی به عنوان مکانی برای انجام تجارت و دستیابی به چشم انداز 2021 امارات کمک خواهد کرد.

 اکسپو 2020 تاکید ویژه ای بر شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEs) داشته است و معتقد است که آنها کلید رشد و ایجاد شغل در آینده امارات متحده عربی هستند.

چشم انداز کلی میراث اکسپو دبی

 اکسپو 2020 دبی متعهد به ایجاد میراثی طولانی مدت و پایدار در بسیاری از صنایع و مناطق است. بیش از 80 درصد از زیرساخت‌های اکسپو 2020 در آینده به عنوان بخشی از ناحیه 2020 (District 2020) ارزش سرمایه­گذاری خواهد داشت.

 هدف کلی اکسپو ایجاد یک میراث ماندگار از تعامل و نوآوری بمنظور پیشرفت جوامع بشری از نظر اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می‌باشد و در همین راستا،شرکت‌های زیمنس و اکسنچر (Siemens & Accenture) اعلام  کرده‌اند که پس از پایان اکسپو در سال 2021، دفتر مرکزی خود را در سایت اکسپو ایجاد خواهند کرد.

اکسپو4
برچسب ها: بدون برچسب
بوسیله دکمه بالا می‌توانید این مطلب را به اشتراک بگذارید
0

افکارتان را باما در میان بگذارید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .